İçerikler

Anne Ölümlerini Araştırma Toplantısı

 

Türkiye genelinde meydana gelen anne ölümleri ile ilgili olarak Sağlık Bakanlığımızca yurdun çeşitli illerinde düzenlenen program, ilimizde de gerçekleştirildi.

 

 

Sağlık Bakanlığı AÇS ve AP Genel Müdür Yardımcısı Dr. Selahattin ŞAHİN ve Cevat TUNÇ, Uzm.Dr.Veli Dündar ONGUN, Uzm.Dr.Sema SANİSOĞLU’nun katıldığı program İlimiz Solhan Devlet Hastanesi doğum salonları ve aile planlaması kliniklerinin değerlendirilmesi amacıyla düzenlenen denetim ile başladı. Yapılan denetimlere İl Sağlık Müdürümüz Dr. Cihan TEKİN ve Sağlık Müdür Yardımcımız Dr.Mustafa YILMAZ da katıldılar. Daha sonra İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda AÇS ve AP Genel Müdürlüğü’nden gelen heyet, İl Sağlık Müdürümüz Dr. Cihan TEKİN, İl Sağlık Müdür Yardımcımız Dr. Mustafa YILMAZ, Şahin BİNGÖL, Şube Müdürlerimiz, Birimlerimizin Baştabipleri ve Sağlık Grup Başkanlarının katılımı ile “Anne Ölümleri Değerlendirme Toplantısı” yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantı, AÇS ve AP Genel Müdür Yardımcısı Dr. Selahattin ŞAHİN’ insunumu ile devam etti. Sunumda anne ölümlerinin Türkiye ve dünyadaki sayısal verileri, yıllara göre tablolar, anne ölümlerinin nedenleri tek tek incelendi. Toplantı sonunda sorulan sorulara cevaplar verildikten sonra toplantı sona erdi.

 

 

Bakanlık heyeti, toplantının bitimi ile İlimiz Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Baştabipliği hizmet binasında incelemelerde bulunduktan sonra Elazığ ilinde değerlendirmelerde bulunmak üzere ilimizden ayrıldılar.

SAĞLIK BAKANLIĞI LİNKLERİ

Bingöl Sağlık Müdürlüğü

Copyright © 2013 - Tüm hakları saklıdır